Oddělení

Kalendář

  • Akce pro všechny
  • Akce pro děti
  • Akce pro dospělé

zobrazit úplný kalendář

Název Location Start End Short Desription
Změna sankčních poplatků 09:37 09:37

Od října dochází k úpravě sankčních poplatků. Navíc poté, co Česká pošta zdražila poštovné, bude knihovna vybírat i ...

Výstava - Svět podle Šaška 09:00 18:00

Výstava představuje životní cesty a kreslířkou tvorbu jednoho z našich nejvýznamnějších ilustrátorů Miroslava Šaška. Expozice je koncipována jako jedna velká interaktivní hra, která děti, ale i dospělé diváky hravě seznamuje s Šaškovým dílem.

Soutěž - Cesta k Astrid 09:00 17:00

Vyhlašujeme vědomostní a literární soutěž k příležitosti 110. výročí narození švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Soutěž pro děti - Kde končí svět? 09:00 17:00

Městská knihovna v Náchodě vyhlašuje 7. ročník celostátní literární a výtvarné soutěže pro děti a mládež do 16 let Kde končí svět? letos pod názvem Já jsem tvůj člověk - prolínání světa lidí a zvířat.

Lachtan na cestách - výstava fotografií 16:00 17:00

Od úterý 3. října do pátku 3. listopadu je v prostorách dětského oddělení možno zhlédnout výstavu fotografií Karolíny Maněnové s názvem Lachtan na cestách.

Spisovatel Robert Fulghum bude v Náchodě! 20:00 22:00

Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrací do Česka, aby vyjel s projektem LiStOVáNí představit svou novou knihu Opravář osudů. V úterý 17. října bude v Náchodě v Městském divadle Dr. Josefa Čížka.

Výtvarná dílna pro aktivní seniory - MANDALY 09:00 12:00

Ve středu 18. října od 9 do 12 hodin vás zveme na kreativní dílnu s Vlaďkou Jíchovou. Vytvoříte si svoji osobní mandalu a poznáte její terapeutický účinek. Prosíme zájemce, aby se přihlásili do 12. října ve studovně.

Odysea X 08:00

Autor: Jaroslav Novák

Vydání: Naše vojsko, 2015

Kniha popisuje strastiplnou a nebezpečnou cestu autorova otce z okupovaného Československa na začátku 40. let minulého století. Trnitá odysea z Protektorátu Čechy a Morava až do Velké Británie k československé tankové brigádě vedla za svobodou a byla plná dobrodružství, ale především touhy bojovat po boku spojenců ve Velké Británii proti nenáviděným okupantům.

Zloděj příběhů 08:00

Autor: Andrew Pyper

Vydání: Jota, 2014

Patrick Rush, novinář ze známého celostátního deníku National Star, chová od dětství ambice stát se spisovatelem. Běžné životní starosti mu nedovolují, aby se této své touze věnoval naplno. Poté, co ovdoví, zůstává sám s malým milovaným synem, který pro něj znamená všechno. Jednoho dne náhodou narazí na inzerát propagující kroužek tvůrčího psaní a rozhodne se, že to zkusí. Pokusy jeho kolegů v kroužku se nesou vesměs v horrorovém ladění. Jenže literární žánr se brzy začíná mísit se skutečností. Dochází k vraždám, které se podobají tomu, co v kroužku ze své práce předčítala jedna z účastnic, navíc Patrickovi někdo unese synka

A papoušek hledá svůj zelený klobouk 08:00

Autor: Zdeněk Karel Slabý

Vydání: Portál, 2015

Pohádky o zvířatech, hračkách, obrech, králích, pastýřích, čertech, dětech, podivínech, příbuzných, skřítcích, princeznách, mrakodrapech – zkrátka o všem možném, co nás obklopuje nebo může (i nemůže) obklopovat, i o tom, co vidíme pouze ve své fantazii

Muzeum prazvláštních věcí 08:10

Autor: Alice Hoffmanová

Vydání: Jota, 2014

V malém panoptiku na Coney Islandu žije malá Coralie a pod přísným vedením otce se připravuje na roli mořské panny. Coralie dospívá a už jí nestačí být poslušnou dcerou svého otce, živícího se pochybným způsobem. Při nočních toulkách na sever od New Yorku, kde v oněch dobách ještě vládne divočina, spatří mladého muže fotografujícího noční les a od té chvíle nemyslí na nic jiného.Ten zvláštní fotograf je Eddie Cohen, přistěhovalec z Ruska, jenž opustil otce i židovskou komunitu a pokouší se najít sám sebe. Když Eddie se svým fotoaparátem dokumentuje zkázu newyorských ulic po tragickém požáru v textilní továrně, dozví se o záhadném zmizení mladičké dělnice a začne se zajímat o její osud. Pátrání ho zavede do barvitého světa šarlatánů, šejdířů i snílků – až do Muzea prazvláštních věcí, kde se nakonec setká s Coralií.

Náchodská univerzita volného času - Jan Hábl 13:00 17:00

Jan Hábl - Jan Amos Komenský

Dějiny umění - Ctnosti a neřesti / téma, symbol, emblém 17:00 18:30

Dějiny umění - Ctnosti a neřesti / téma, symbol, emblém

Doteky nostalgie - výstava fotografií 09:00 18:00

Zveme vás na výstavu fotografií Radoše Notka s názvem Doteky nostalgie, která bude k vidění po celý listopad ve studovně.

Divadlo Kašpar v knihovně 18:00 20:00

6. listopadu k nám zavítají členové pražského divadelního spolku Kašpar s představením Iluze. Hořkou komedii Ivana Vyrypajeva režíruje Jakub Špalek, v obsazení se pak můžete těšit na Jana Potměšila, Evu Elsnerovou, Jitku Nerudovou a Mílu Tichého (v alternaci s Janem Zadražilem).

Představení se koná ve studovně, kde je zároveň ode dneška možné zakoupit vstupenky za 250 Kč.

Dějiny umění - Akademismus a metamorfózy akademických principů v malbě první poloviny 20. století v Čechách 17:00 18:30

Akademismus a metamorfózy akademických principů v malbě první poloviny 20. století v Čechách

Náchodská univerzita volného času - Petr Bednařík 13:00 17:00

Petr Bednařík - Proměny českého televizního seriálu (POZOR!!! Výjimečně ve čtvrtek!!!)

Stanislava a František Čejkovi: Kolumbie 17:00 19:00

O rozmanité Kolumbii budou v pondělí 13. listopadu vyprávět manželé Čejkovi na cestovatelské besedě, kterou pořádáme v dětském oddělení od 17:00.

Náchodská univerzita volného času - Václav Žmolík 13:00 17:00

Václav Žmolík - Po Česku s Václavem Žmolíkem

Náchodská univerzita volného času - Milan Záliš (Ze zámeckých kuchyní) 13:00 17:00

Milan Záliš - Ze zámeckých kuchyní, sklepů a spižíren