Název Location Start End Short Desription
Změna sankčních poplatků 09:37 09:37

Od října dochází k úpravě sankčních poplatků. Navíc poté, co Česká pošta zdražila poštovné, bude knihovna vybírat i ...

S knížkou do života 00:00 23:55

V novém roce nezahálíme a oznamujeme, že jsme se zapojili do projektu S knížkou do života, který je zaměřený na získání pozitivního vztahu ke knize, čtení a čtenářství u nejmenších dětí, a to ve spolupráci s rodiči. Ve světě je projekt známý pod názvem Bookstart a úspěšně ho realizuje 20 zemí napříč kontinenty. My už máme první zájemce a moc se těšíme, že se od března začneme setkávat s nejmenšími a jejich rodiči. Máte-li zájem, ozvěte se nám!

Knihobudka na náchodském koupališti 09:00 19:00

I letos je na náchodském Jiráskově koupališti k dispozici knihobudka, z níž si můžete půjčit knihu, a zpříjemnit si tak lenošení u vody.

 

 

Výstava prací žáků 2. C ZŠ Komenského 12:00 18:00

Od 1. června bude až do konce prázdnin v dětském oddělení k vidění výstava prací žáků třídy 2. C a výtvarného kroužku ZŠ Komenského.

IV. členská výstava spolku AMAG 17:00 18:00

V pondělí 4. června vás od 17:00 zveme na vernisáž IV. členské výstavy spolku AMAG, z. s. která bude od 5. do 15. června přístupná ve vstupní hale knihovny. Po tomto datu se obrazy přesunou do studovny, kde budou k vidění až do 30. srpna.

Výstava Srpen 1968 17:00 18:00

V pondělí 25. června vás od 17:00 zveme do vstupní haly na vernisáž výstavy Fotoklubu Náchod a Městské knihovny Náchod, uspořádané k výročí srpnových  událostí roku 1968. Výstava potrvá do 12. září.

Otevírací doba o prázdninách 00:00 00:00

Upozorňujeme čtenáře na změnu otevírací doby knihovny v červenci a v srpnu. Všechna oddělení budou otevřena v pondělí, středu a čtvrtek od 8 do 17 hodin. V úterý, pátek a sobotu bude knihovna až do 3. září uzavřena.

Náchodské flerování 2018 09:00 16:00

Na sobotu 25. srpna připravujeme již páté Náchodské flerování. Po celý den, od 9 do 16 hodin, si můžete v hale a na dvorku knihovny prohlédnout a nakoupit různé výrobky nejen od prodejců z Fleru – textilní hračky a dekorace, šperky všeho druhu, keramiku, drátované výrobky, tašky, kabelky, módu a mnoho dalšího. Od 13 hodin si budete moci vyrobit šperk z PET lahví, součástí programu bude i vystoupení hudebního souboru Základní umělecké školy v Náchodě od 15 hodin. Občerstvení letos zajišťuje kavárna Láry Fáry, doprovodným programem bude již tradičně prodej vyřazených knih.

Výstava hub 09:00 17:00

Tradiční výstava hub s odbornou poradnou v hale knihovny.

Vernisáž výstavy Olga Havlová a Výbor dobré vůle 16:00 17:00

U příležitosti oslav 20. výročí založení Výboru dobré vůle vznikla výstava fotografií se záměrem připomenout veřejnosti zakladatelku organizace Olgu Havlovou. Fotografie zobrazují počátky činnosti Výboru, setkávání Olgy Havlové s tělesně postiženými lidmi, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Vernisáž se uskuteční 17. září od 16:00 hodin, výstava potrvá do 15. října.

LiStOVáNí - Nejlepší kniha o fake news!!! 17:00 18:30

V pondělí 17. září proběhne od 17:00 hodin ve studovně scénické představení projektu LiStOVání, který tentokrát přináší adaptaci aktuálního vědecko-naučného textu.

Média, politici, sociální sítě - ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? Hrají Jiří Ressler a Petra Bučková, zúčastní se i jeden z autorů knihy Miloš Gregor. Vstupné 120,- Kč.

Bookstart - nová skupina 10:00 11:00

Ve středu 19. září proběhne od 10 do 11 hodin v dětském oddělení zahajovací schůzka pro nové účastníky projektu S knížkou do života, na kterou zveme rodiče s dětmi do 3 let. Vaše děťátko od nás obdrží dárek – knížku do života. Vy, milí rodiče, se můžete podílet na programu tohoto projektu, který vytvoříme na základě vašich přání a požadavků. Do budoucna vám chceme nabídnout rady – co a kdy – číst dětem a doporučit literaturu týkající se výchovy a vývoje dětí. Pokud budete mít zájem, můžete se obrátit i na odborníky – dětského psychologa a pedagoga, kteří s naší knihovnou spolupracují.

Autorské čtení Povídek z jedné ruky 18:30 20:00

V pátek 21. září vás od 18:30 hodin zveme do studovny na autorské čtení knihy Povídky z druhé ruky. Autoři jednotlivých povídek využili známé i méně známé příběhy a přetvářeli je k obrazu svému. Výtěžek z prodeje knihy bude věnován organizaci Mezi námi, která se zabývá mezigeneračním propojováním. Vyhledává a školí seniory, kteří pak jako pohádkové babičky a pohádkoví dědečkové čtou dětem v mateřských školách. Do knihovny zavítá pět autorů, kteří na knize pracovali v kurzu tvůrčího psaní Reného Nekudy. Akce se zúčastní i zástupce organizace Mezi námi, který představí projekt a jeho poslání. Hudební doprovod zajistí muzikanti z Náchoda a okolí, vystupující pod názvem Centrum Kreativity.

Bookstart - skupina A 09:30 11:00

Ve středu 26. září se od 9:30 hodin v dětském oddělení těšíme na stávající účastníky našeho projektu, rozdělené do skupiny A.

Bookstart - skupina B 11:00 12:00

Ve středu 26. září se od 11:00 hodin v dětském oddělení těšíme na stávající účastníky našeho projektu, rozdělené do skupiny B.