Lidožraví lvi ze Tsava

Autor: John Henry Patterson

Vydání: Stair Jumper, 2023

Pravdivý příběh z Afriky o dvojici krvelačných lvů, kteří v roce 1898 zabili mnoho dělníků při stavbě železnice. V době, kdy se Afrika stala bojištěm evropských mocností a kolonizace dosahovala svého vrcholu, se Británie pustila do vybudování železničního spojení mezi východním pobřežím a Viktoriiným jezerem. Avšak co mělo být triumfem technického pokroku, se rychle proměnilo v noční můru. Dva lidožraví lvi začali nekompromisně lovit dělníky pracující na stavbě mostu přes řeku Tsavo, během devíti měsíců rozpoutali krvavé peklo a celý stavební projekt zastavili.

Inženýr John Patterson byl jediný, kdo se krutým šelmám dokázal postavit čelem a svá dobrodružství později barvitě vylíčil v této knize. Jeho strhující vyprávění o odvaze, vytrvalosti a nezlomnosti lidského ducha v konfrontaci s nepředstavitelnou výzvou se i více než po sto letech stále těší nesmírné popularitě, čehož je dokladem i řada filmových adaptací včetně slavného snímku „Lovci lvů“ s Michaelem Douglasem a Valem Kilmerem v hlavních rolích.

Seznamte se s kultovním příběhem v jeho původní nezkreslené podobě, fascinujícím celé generace a nyní poprvé dostupným také v češtině. Nechte se vtáhnout do hlubin temné Afriky, kde se člověk střetává s nezkrotnou silou divoké přírody a kde každý okamžik může být tím posledním.