Melodie, které milujeme

Trvání akce od 13. února 2018 19:00 do 13. února 2018 21:00

V úterý 13. února vás od 19:00 zveme do studovny na hudební vystoupení dvou talentovaných muzikantek – sopranistky Karolíny Žmolíkové a klavíristky Ludmily Juránkové. Repertoár koncertu je sestaven ze známých operních, muzikálových, ale i operetních árií a písní. Třešničkou na dortu jsou například písně George Gershwina, při kterých interpreti hodně improvizují, a Karolína Žmolíková zde může ukázat, že je výbornou interpretkou nejen operních árií, ale i hudby 20. století. Předprodej vstupenek probíhá ve studovně, cena 100 Kč.

 

 

 

Sopranistka Karolína Žmolíková se několikrát aktivně zúčastnila pěveckých kurzů operní pěvkyně Dagmar Peckové. Za své největší úspěchy považuje vystoupení ve Španělském sále v Praze, v Requiem za Václava Havla v Pražské křižovatce, na festivalech Dvořákova Nelahozeves, v Mozartově Requiem s Vernum 2013 Ensemble, opakované koncertní šňůry s Ústřední hudbou armády České republiky, pravidelná vystoupení s Karlovarským a Západočeským symfonickým orchestrem nebo koncerty s kytaristou Lubomírem Brabcem, či houslistou Jaroslavem Svěceným. V loňském roce strávila rok na stáži v salzburském Mozarteu, kde bude nadále pokračovat v rámci postgraduálního studia. Nedávno natočila svůj první videoklip k árii Lascia chio pianga Georga Friedricha Händela z opery Rinaldo.

 

Klavíristka Ludmila Juránková se odmala účastnila celorepublikových i mezinárodních soutěží, jako např. soutěž ZUŠ, Prague Junior Note nebo Pro Bohemia. V roce 2006 nastoupila na Pražskou konzervatoř, kde si již ve druhém ročníku přidala další obor – hru na varhany. Po maturitě na konzervatoři se začala věnovat studiu mezinárodních vztahů, diplomacie a veřejné politiky, ve kterém nadále pokračuje. V současnosti pracuje ve státní správě a na vedlejší pracovní poměr se věnuje klavírním i varhanním doprovodům.