Oddělení

    Události

 

  

 

 

 

 

Sebastian Prax: Půl roku v indické karanténě

Trvání akce od 29. září 2021 18:00 do 29. září 2021 20:00

Cestovatelský stand-up/promítání:

Představ si, že jedeš na dva měsíce do Indie…
Hledat učitele, který ti otevře cestu jógy.
Ale namísto toho se celá Indie na přelomu zimy uzavře.
A ty nemůžeš odletět domů… protože sis našel psa.
A nechceš ho tam nechat!

Tohle dobrodružství začalo před mnoha lety. Na cestách po Indii jsem si přál dosáhnout naprosté svobody. S životem na cestě stopem, prožíval jsem, hledal jsem… pod hvězdným nebem básně psal a reflektoval příběhy lidské o hledání smyslu bytí na této Zemi. Těžko uvěřit tomu, že bych se na jednom místě zastavil déle než 7 dní… A potom… jsem strávil celé 4 měsíce pod svatou horou Arunachala. A díky Bohu za to!

Třetí cesta do Indie mne zavedla na pobřeží Gókarny na oslavu svátku Šivaratrí, kde kulturní vyžití naplnilo duše přítomných poutníků. Vypravil jsem se do neprobádaných krajů jižní Asie hledat mistra Kriya Jógy, který by požehnal mou cestu, a týden na to… Do Indie dorazila pandemie.

Příští čtyři měsíce jsem strávil na venkově a praktikoval učení Kriya jógy – každý den s východem i západem Slunce, abych se nakonec propojil se Zemí a vrátil se zase na ní! A pověděl vám o tom…

Vystupuje:
Sebastian Prax - nomád i potulný hudebník, vypravěč příběhů, sváteční spisovatel, zapálený distributor samolepek, příležitostný básník a vystudovaný přírodovědec – ponořený do indické filosofie.

Video k přednášce: https://youtu.be/-cDtAwRMxlc